ФРУ домоглась ліквідації п’яти контролюючих органів, які з 2012 року провели 411 тисяч перевірок Фото: www.vulka.es
24.10.2016

ФРУ домоглась ліквідації п’яти контролюючих органів, які з 2012 року провели 411 тисяч перевірок

Федерація роботодавців України домоглась ліквідації п'яти контролюючих органів, які з 2012 року провели 411 тис. перевірок.

Починаючи з 2012 року, на виконання доручення Прем'єр-міністра України, контролюючі органи подають до Федерації офіційні відомості про загальні показники своєї контрольно-наглядової діяльності. Тому Федерація останні чотири роки проводить системну роботу з моніторингу перевірок бізнесу, і наполягає на скороченні їх кількості.

У вересні 2014 року уряд ухвалив рішення про ліквідацію 14 контролюючих органів. Проте за два роки фактична ліквідація установ не відбувалась. Разом із тим на «ліквідовані органи» припадала третина навантаження від усіх проведених у 2015 році в Україні перевірок.

За наполягання ФРУ, 4 липня 2016 року уряд зобов'язав міністерства до кінця вересня ліквідувати всі 14 контролюючих органів. На даний момент припинили роботу п'ять контролюючих органів – Держагентство з питань туризму, Держлікслужба, Держцінінспекція, Державна пробірна служба та Держгірпромнагляд.

За чотири роки, з моменту початку здійснення ФРУ моніторингу діяльності контролюючих органів, п'ять ліквідованих органів влади провели 411 тис. перевірок, наклали 314,5 млн грн. фінансових санкцій на суб'єктів господарювання та 42,5 млн грн. адміністративних штрафів на посадових осіб підприємств, ухвалили 124,6 тис. рішень про призупинення або обмеження господарської діяльності роботи підприємств.

Наразі продовжують функціонувати дев'ять контролюючих органів, які повинні були призупинити свою діяльність у 2014 році. При цьому з держбюджету у 2016 році на ліквідаційні процедури лише чотирьох установ – Держветфітослужби, Держсанепідемслужби, Держспоживінспекції, Держцінінспекції було виділено 492 млн грн. З них, фактично, припинила роботу лише Держцінінспекція.

«Федерація й надалі здійснюватиме моніторинг процесу ліквідації контролюючих органів та невдовзі направить чергове звернення до Прем'єр-міністра України щодо прискорення завершення ліквідаційних процедур органів, заявлених до припинення», – розповіла директор департаменту дерегуляції підприємницької діяльності ФРУ Наталія Гостєва.

Схожі новини

всі новини