Федерація звернула увагу Прем’єр-Міністра на недосконалість електронних торгів з продажу необробленої деревини Фото:fotostock.com
01.02.2018

Федерація звернула увагу Прем’єр-Міністра на недосконалість електронних торгів з продажу необробленої деревини

На звернення Всеукраїнської асоціації деревообробної промисловості, ФРУ звернулася до Прем'єр-Міністра Володимира Гройсмана з проханням негайно втрутитися в ситуацію стосовно проведення аукціонних торгів з продажу необробленої деревини. Вітчизняні деревообробники, які є постійними учасниками аукціонних торгів по всій території України, занепокоєні просуванням з боку Державного агентства лісових ресурсів ідеї проведення електронних торгів на базі недосконалого та несертифікованого програмного забезпечення, що належить державному підприємству «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр».

За інформацією деревообробників, під час проведення торгів робота сайту постійно зупиняється з причини його недосконалості та відсутності спроможності обслуговувати торги необхідних масштабів. Така ситуація спостерігалася, зокрема, в Київській області: 14 грудня 2017 року торги не могли стартувати та їх було перенесено на наступний день. 15 ж грудня аукціони тричі доторговувалися і завершилися аж 19 грудня 2017 року.
19 січня 2018 року, під час електронних торгів у Хмельницькій області, багато деревообробних підприємств не мали можливості перед завершенням торгової сесії зробити нові ставки з відтермінуванням у 5 хвилин, оскільки система постійно «зависала». Як наслідок, ті покупці які встигли зробити ставки раніше, стали переможцями, незважаючи на те, що торги тривали до 15.30.

У зв'язку з цим ФРУ попросила Прем'єр-Міністра зобов'язати державні підприємства лісового господарства дотримуватися Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу необробленої деревини щодо реалізації необробленої деревини виключно в торгівельних залах через товарні біржі, розташовані в обласних центрах. На переконання Федерації, такий порядок повинен діяти до моменту законодавчого врегулювання запровадження електронних торгів на базі захищеної, сертифікованої та незалежної торгівельної платформи.

Схожі новини

всі новини