Федерація наполягає на скасуванні держреєстрації сумнівних «благодійників», які шантажують бізнес
12.03.2018

Федерація наполягає на скасуванні держреєстрації сумнівних «благодійників», які шантажують бізнес

Держава має розробити запобіжники проти діяльності «благодійних організацій», які шантажують вітчизняних виробників та експортерів. Насамперед шляхом скасування їх державної реєстрації безпосередньо Мін’юстом. Роботодавці готують відповідні зміни до законодавства. На цьому експерт ФРУ Олег Вачаєв наголосив під час прес-конференції «Нові виклики для бізнесу в Україні: чи захистить держава український бізнес від натиску «благодійних організацій?», влаштованої за підтримки Федерації.

Як відомо,третій рік поспіль багато підприємств в Україні зазнають атак з боку «громадської організації» зі звучною назвою. Спочатку «організація» письмово або усно звертається до підприємства з заявою-запитом «про підтримку захисту України та усунення економічних ризиків для підприємства», пропонуючи в тому числі «організацію та проведення ексклюзивних судових процесів в міжнародних судах для заходів по відшкодуванню збитків, нанесених підприємству». Дуже часто «заява» супроводжується рахунком-фактурою на певну суму.

Після відмови підприємства «організація» звертається з «антикорупційними передсудовими» заявами про нібито протизаконну діяльність службових осіб компаній до державних органів України та інших країн. Якщо за кордоном у більшості випадків «благодійників» вже не сприймають всерйоз, приклади чого наводилися на прес-конференції, то в Україні чиновники реагують на «звернення», як це і належить, згідно чинного законодавства. У підсумку зупиняється діяльність підприємств, згортаються їх інвестиційні плани, блокуються вітчизняний експорт, створення нових промислових потужностей та робочих місць.

Під час прес-конференції Владислав Талах, директор ТОВ «Дельта Вілмар СНД», зазначив, що внаслідок дій «антикорупціонерів» підприємство було змушено призупинити реалізацію інвестпроекту з будівництва переробного комплексу та двох інфраструктурних об’єктів в Одеській областівартістю $150 млн. Якщо діяльності «благодійної організації» не покласти край, а проект не буде відновлено, очікувані втрати ВВП України складуть $30 млн, а в регіоні не буде створено 200 нових робочих місць. Тому держава повинна дуже оперативно реагувати на такі випадки. З цим висновком цілком погодився йОлексій Калиниченко, керівник з комунікацій ПАО «Філіп Морріс Україна», яке теж не обійшли увагою «благодійники-антикорупціонери».

Ситуація дещо рушила з місця 6 грудня 2017 року, коли після виступу Генерального директора Федерації Руслана Іллічова на засіданні Уряду, Прем’єр-Міністр України Володимир Гройсман дав відповідне доручення міністрам юстиції та внутрішніх справ (див. Рейдерські атаки на підприємства під виглядом діяльності «громадських організацій»). Наразі триває досудове розслідування по кримінальному провадженнювідносно службових осіб Фонду, пов’язаного з присвоєнням владних повноважень; незабаромГосподарський апеляційний суд Києва повторно розгляне відповідну скаргу "Дельта Вілмар СНД" про захист ділової репутації.

У прес-конференції також брав участь народний депутат України Іван Мирошниченко, якій повідомив, що низка народних депутатів звернулася до перших осіб держави з вимогою якнайскоріше втрутитися в ситуацію.

До уваги інвесторів, що стали об’єктом «атак» з боку «громадських організацій»! ФРУ пропонує вам наступний порядок дій:

1.      Негайно звернутися із заявою до Федерації роботодавців України. Номер телефону «гарячої лінії» Комітету з питань захисту бізнесу та прав власності ФРУ: 044-251-70-30.

2.      Негайно звернутися до Національної поліції з заявою про вчинення службовими особами «громадської організації» правопорушення, пов’язаного з присвоєнням владних повноважень (ст.353 Кримінального кодексу України), що виражається в надсиланні антикорупційних запитів тощо.

Відео прес-конференції за посиланням:

https://www.unian.net/multimedia/video/press/10006826-novye-vyzovy-dlya-biznesa-v-ukraine.html