Дуальна вища освіта в Україні: як  застосувати досвід Німеччини Фото: ФРУ
18.09.2017

Дуальна вища освіта в Україні: як застосувати досвід Німеччини

Федерація роботодавців України разом з Вищою дуальною школою Гера-Айзенах, Німецьким товариством дружби в Тюрінгії з країнами Східної Європи, факультетом комп'ютерних наук та кібернетики КНУ ім. Тараса Шевченка, Інститутом математики НАН України та за сприяння Міносвіти провели робочий семінар «Система вищої дуальної освіти в Німеччині та її досвід для України».

Учасники семінару обговорили заключний звіт про виконання проекту «Дуальна освіта в діалозі», який розпочався 1 червня 2016 року і має завершитися наприкінці жовтня цього року. Проект представив доктор Райнхард Дуддек, спікер промислово-фінансового департаменту міської ради м. Ерфурт (Тюрінгія, Німеччина). За словами, Руслана Іллічова, генерального директора ФРУ, вирішення освітніх проблем – в числі пріоритетів Федерації, тим більш, що другий рік поспіль в Україні спостерігається негативна тенденція відтоку кваліфікованих кадрів, коли спеціалісти, отримавши роботу за кордоном, вже не повертаються на батьківщину.

Досвід організації дуальної освіти в Німеччині має виняткове значення для впровадження дуального навчання в Україні, відзначив перший заступник міністра освіти України Володимир Ковтунець. Адже, незважаючи на величезний попит й певні напрацювання, наприклад співробітництво Харківського авіаційного університету та аеропорту «Бориспіль» з підготовки фахівців відповідного профілю, так би мовити, безпосередньо на робочих місцях, в цілому в Україні зроблено ще мало. «Ми ще тільки наближаємося до точки старту дуального навчання», - зазначив перший заступник міністра освіти. Актуальними завданнями є доопрацювання Концепції дуального навчання в Україні, внесення змін до діючого законодавства. Цьому, зокрема, сприятиме робоча група під егідою Міністерства освіти і науки, що створена за підтримки ФРУ та Фонду ім. Фрідріха Еберта, яка досліджує можливості впровадження аналогічних до німецьких дуальних навчальних напрямків.

Отже головною темою дискусії на семінарі як раз і було обговорення роботодавцями, освітянами та експертами впровадження дуальної форми освіти при підготовці фахівців різних спеціальностей як раз з урахуванням досвіду вищої дуальної освіти в Німеччині.

Детальніше про проект «Дуальна освіта в діалозі»

Схожі новини

всі новини