До перевірок з питань праці органи місцевого самоврядування не можна допускати Фото:depositphotos.com
18.07.2017

До перевірок з питань праці органи місцевого самоврядування не можна допускати

Сьогодні Федерація роботодавців України звернулась до голови Комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва Віктора Галасюка з проханням врахувати позицію Федерації при підготовці до другого читання проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання надмірному тиску на суб'єктів господарювання заходів державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Як відомо, вказаний законопроект, одним з авторів якого є народний депутат Віктор Галасюк, був прийнятий парламентом за основу минулого тижня. Документ скасовує окремі норми, внесені Законом №1774 від 06.12.2016 р. про делегування органам місцевого самоврядування повноважень держінспекцій праці, в першу чергу – з накладання штрафів на суб'єктів господарювання за порушення. Крім того, він вносить зміни до порядку здійснення державного нагляду в цій сфері, які дещо зменшать тиск на бізнес. У свою чергу ФРУ постійно наголошувала на необхідності усунення надлишкового навантаження на підприємства з боку контролюючих органів саме у питанні додержання законодавства про працю та зайнятість населення.

Але, на жаль, при обговоренні законопроекту парламентарі залишили без змін норму про делегування органам місцевого самоврядування функцій контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством. А це значить, що посадові особи органів місцевого самоврядування продовжуватимуть здійснювати перевірки та складатимуть акти, а штрафи за їх поданням будуть накладати органи Держпраці. Федерація просить виправити цю помилку та при підготовці документу до другого читання позбавити інспекторів праці виконкомів і об'єднаних громад права проводити перевірки.

Адже, як свідчать звернення суб'єктів господарювання до ФРУ, покладення на органи місцевого самоврядування контрольних функцій вже призвело до зловживання останніми повноваженнями через незаконне наділення їх статусом і повноваженнями державного інспектора праці за Конвенціями МОП №№ 81,129, де державний інспектор праці має широкий набір дискреційних повноважень діяти на власний розсуд. На сьогодні при органах місцевого самоврядування створюються цілі департаменти муніципального контролю за додержанням законодавства про працю, які діють на власний розсуд. Так, за відсутність фотокартки на особовому листку кадрів накладають штраф у 3200 грн., кількість малочисельних порушень помножують на чисельність працюючих, та стягують мільйонні штрафи з бізнесу.

Необхідність позбавлення контрольних функцій місцевих інспекцій з питань праці диктується ще й тим, що наразі відбувається дублювання функцій територіальних органів Держпраці та органів місцевого самоврядування. А це суперечить ідеології стратегії реформування системи нагляду (контролю), в основі якої – усунення дублювання контролюючих функцій.

Схожі новини

всі новини