Дмитро Олійник: ФРУ максимально сприятиме дієвій роботі Міжвідомчої комісії з питань забезпечення дотримання правоохоронним органами прав та законних інтересів осіб
11.06.2018

Дмитро Олійник: ФРУ максимально сприятиме дієвій роботі Міжвідомчої комісії з питань забезпечення дотримання правоохоронним органами прав та законних інтересів осіб

Під головуванням Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулося чергове засідання Міжвідомчої комісії з питань забезпечення дотримання правоохоронним органами прав та законних інтересів осіб. Міжвідомчу комісію створено у березні 2018 року для виконання Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування», який отримав «народну» назву «Маски-шоу стоп». Ключові новації документа – неприпустимість та недійсність доказів, отриманих під час виконання ухвали про обшук, винесеної без технічної фіксації. Так само недопустимими будуть докази, отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника (адвоката). До складу Міжвідомчої комісії увійшли представники Федерації роботодавців України та інших бізнес-об'єднань.

Прем'єр-міністр заявив, що готовий очолити рух щодо захисту чесного бізнесу і так само підтримати чесних правоохоронців, які сумлінно виконують свої обов'язки. Він наголосив, що захист інтересів бізнесу – основа ухваленого конституційною більшістю Верховної Ради Закону «Маски-шоу стоп». Учасники наради домовилися наступної зустрічі розглянути причини порушень, обговорити конкретні кейси, з якими стикаються підприємці. «Оцінювати роботу правоохоронців за кількістю скарг – не інформативно. 90% підприємців – не скаржаться. Треба збирати інформацію про безпосередні контакти, а заодно давати запити в ДФС, СБУ та Прокуратуру – надати кількісні показники», - запропонував Володимир Гройсман. Він вкотре наголосив, що реакція на протиправні дії – і правоохоронців, і підприємців – буде жорсткою.

«Наразі ділові асоціації готують конкретні кейси, які вимагають реакції. Вона буде жорсткою. І репутація нашої Міжвідомчої комісії має бути беззаперечною, - сказав Володимир Гройсман. - Будемо голосно говорити про реальні проблеми. Потрібно більше аналітичної інформації і чітких фокусів».

Коментуючи засідання Комісії Голова Ради ФРУ Дмитро Олійник підкреслив, що Федерація вже підготувала кейси підприємств, які постраждали від неправомірних дій правоохоронців й буде супроводжувати їх на засіданні Міжвідомчої комісії. «Головне, аби розгляд цих скарг було максимально оперативним і об'єктивним, - наголосив Дмитро Олійник. – Дуже важливо, щоб за конкретні порушення проти суб'єктів господарювання під час досудового слідства понесли відповідальність конкретні посадовці. Тим самим ми створимо прецедент, при якому силовики будуть стороною обходити чесний бізнес, але оперативно реагувати на випадки дійсного порушення законодавства з боку недобросовісних суб'єктів господарювання.

Разом з тим в Федерації наголошують, що вкрай необхідне внесення змін у діючий Закон «Маски-шоу стоп».

«Бізнесом вже давно сформовано запит на врегулювання дуже важливого питання, - зазначає Дмитро Олійник. - Йдеться про визначення реального механізму відшкодування шкоди, завданої компаніям протиправними діями службових осіб органів досудового слідства, оперативно-розшукової діяльності, органів прокуратури. Пропозиції щодо законодавчого визначення цього механізму Федерація спрямувала до Мінюсту».