Чому українські споживачі досі переплачують за природний газ та як цього уникнути Фото:fotostock.com
02.02.2018

Чому українські споживачі досі переплачують за природний газ та як цього уникнути

Федерація роботодавців України закликає відповідальні міністерства прискорити впровадження обліку природного газу в одиницях енергії.

Нагадаємо, наприкінці 2016 року НКРЕКП та НАК «Нафтогаз України» розробили проект плану заходів щодо впровадження в Україні обліку природного газу в одиницях енергії, а саме в кВт/год замість кубометрів. Адже споживається газ саме для виділення теплової енергії. І з одного кубу блакитного палива можна отримати різну її кількість, залежно від того, де добувається газ, його тиску та температури.

Для споживачів такі зміни мали б кілька переваг. Розмір плати залежав би від якості енергоресурсу, а його облік став би об'єктивнішим. До того ж, вже найближчим часом споживачі мали б можливість самостійно вираховувати, скільки енергії вони витрачають для побутових або промислових потреб. Адже в нових платіжних рахунках за газ мало би бути вказано не тільки його використаний обсяг, а й витрата в одиницях енергії.

Але представники бізнесу, які вже зверталися до ФРУ з численними заявами, занепокоєні тим, що очікуваних практичних кроків в цьому напрямку й досі немає. Також досі відсутній механізм, який дозволяв би споживачу провести аналіз фізико-хімічних показників природного газу у точці його приєднання до мережі.

Тож ФРУ узагальнила основні питання реформування ринку природного газу, які надходили протягом 2017 року від її членів по всіх областях України та звернулася до НКРЕКП та НАК «Нафтогаз України» з проханням дати на них відповідь.

Зокрема, чи існує сьогодні в країні затверджена концепція щодо створення чіткої системи обліку природного газу та нарахування за нього через одиниці енергії? Чи створено вже методики розрахунків за спожитий газ по теплотворній здатності в одиницях енергії та перевірки якості газу у промислового споживача? Як саме держава планує забезпечувати споживачів доступним та якісним вимірювальним обладнанням?

Федерація роботодавців України закликає відповідальні органи влади максимально прискорити практичну реалізацію цих процесів.
Адже вони мають відповідати не лише за нововведення в енергетичній сфері, а й нести відповідальність за наслідки їх несвоєчасного впровадження.

Схожі новини

всі новини